Kapat

Teknoloji alanındaki yazılımcıların veya geliştiricilerin geçmişinde olduğu, hâlâ devam eden ve gelecekte de olmasını beklediğim bir gelenekle başlıyorum:

MERHABA DÜNYA!

Geleneğimizle giriş yaptıktan sonra ilk yazımın içeriği olan internet sitem için tasarlamış olduğum logodan bahsetmek istiyorum. Her internet sitesinin olmazsa olmazlarındandır.. Logonun tasarımına ait ikonuyla konuya hemen girmek için aşağıya ikonu bırakıyorum.

Birkaç değişik tasarım ve yapılandırma sonucunda yeni bir sayfa açarmış hissi uyandıran bu ikonik yapıda kalmayı tercih ettim. Tasarım aşamasında net bir tasarım fikriniz yoksa belirsizlik içinde ve sürekli farklı şeyleri deneyerek zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabiliyorsunuz. Bir yandan eğitimim ile ilgili içerik olarak da hazırlamaya çalıştığım için daha fazla vakit öldürmemem gerekti. İkon yapısı oluştuktan sonra ise logoyu oluşturan metin yazısını yani adımı soyadımı yazmam gerekiyordu. Bunu da aşağıda bıraktığım görseldeki gibi gerçekleştirdim.

Sonuçlayacak olursak tasarımda sade ve öz bir yapıyı sevdiğimden ve siyahın tonlarına hayranlığımdan basit ve göz yormayan bu tasarımda karar kılmış bulundum.

Logo Özellikleri:

 • Orijinal Boyut: 1000×300
 • Yazı Tipi: AL CHEVROLA
 • Yazı Boyutu: 80pt
 • Genel Renk Tonu: Siyah
 • İçerik Hizalama: Merkez
 • İçerik Sıralaması: Simge – Logo Yazısı
 • Kullanılan Program ve Sürümü: Adobe Photoshop 2020 21.1.2

“İlk Yazı: Logo Tasarımım” için 3 yorum yapılmış.

 1. Üniversiteden sinif arkadaşım olarak tanıdığım ,akli başında, sorumluluk sahibi, akıllı ve ayni zamanda sosyal olmayı başarabilen, zaman bölmeyi ve hayatta herşeyden biraz ama sorumluluklarinda noksansiz olan bir insan ; Mehmet Duran ATASEVEN.
  Başarılarının ve projelerinin devamını dilerim kardeşim.

 2. Uzun yıllardır beraber sayısız projede yer alıp, daima gelişimini hiç aksatmayan birisi. Seviliyorsun.

Bir Cevap Yazın

Kapat

Mehmet Duran ATASEVEN

Teknolojiyi ve gelişimi seven 22 yaşında, yazılım alanına ilgili bir bireyim. Lisans eğitimimi Trakya Üniversitesi'nin Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünde tamamladım. Masaüstü, web, mobil ve grafik alanında işler çıkarmaktayım.

Sosyal Ağ

%d blogcu bunu beğendi: