Kapat

Günümüzde bir projenin kalitesini belirlemek için arka yüzü ne kadar önemliyse artık bir o kadar da öneme sahip olan bir ön yüzü olması gerekmektedir. Ön yüzde de sade ve hoş bir tasarım son kullanıcı için oldukça dikkat çeken konulardır. Bu konuda sizi ön plana çıkaracaktır. İşte bu ön yüz yani grafik arayüzününde temel bileşenlerinden biri olarak sayılabilecek nokta yazı tipleridir. Bir proje tasarlarken, projeniz için doğru yazı tipi bulma sizi bir adım daha öne çıkaracaktır.

[Resim: oHAXa1.jpg]

Şöyle kısa bir göz gezdirmede kullanabileceğiniz binlerce çeşit yazı tipi olduğunu fark edeceksinizdir. Bu da doğru yazı tipi için binlerce seçenek anlamına gelmektedir. İşte bu seçenekleri görebileceğimiz, listelemeler ve seçimler yapabileceğimiz, benim de severek kullandığım ve tavsiye edeceğim 4 büyük yazı tipi sitesini sizinle paylaşacağım.

Yazı Tipi Siteleri:

Bağlantı adreslerine maddelerin üzerine tıklayarak gidebilirisiniz. Kısaca neden tercih ettiğimi de anlatıp konuyu daha fazla uzatmayayım. Google Fonts, Google gibi büyük bir şirketin altyapısıyla ve diğer sitelere oranla işlevsellik olarak daha çok fayda sağladığı için listemde ilk sıraya onu ekledim. İkinci olarak FontTR‘yi seçmemdeki neden ise içeriğinin yine geniş ve yazı tiplerinin genelinde Türkçe karakterleri de barındırmasıdır. Dafont ve 1001 Fonts’u da geniş bir kütüphaneye sahip olduğu için seçtim. Umarım bu içeriğim projelerinizde yazı tipi ararken işinize yarar.

Ana konu bağlantıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Kapat

Mehmet Duran ATASEVEN

Teknolojiyi ve gelişimi seven 22 yaşında, yazılım alanına ilgili bir bireyim. Lisans eğitimimi Trakya Üniversitesi'nin Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünde tamamladım. Masaüstü, web, mobil ve grafik alanında işler çıkarmaktayım.

Sosyal Ağ

%d blogcu bunu beğendi: